Promienniki ECOSUN są obecne na Polskim rynku od ponad 17 lat. Do tej pory łączna moc sprzedanych urządzeń przekroczyła 55MW, co świadczy o ich zaletach i funkcjonalności. Ogrzewane są nimi takie obiekty jak: domy, mieszkania, biura, hale produkcyjne i magazynowe, kościoły, fermy drobiu, lakiernie i wiele innych. Promienniki elektryczne ECOSUN wykonane mogą być w różnych kolorach. Moce promienników ECOSUN w podstawowym typoszeregu wynoszą 130, 325, 650, 1200, 2400 i 3600W - w modułach do stropów podwieszanych włącznie jak i dla pomieszczeń wilgotnych, zapylonych i wybuchowych. Na zamówienie możemy wykonać promienniki o innych wymiarach, jak i mocach. Koszt eksploatacji instalacji promiennikowej ECOSUN jest o około 30% niższy niż konwektorowej, a możliwość tygodniowo - dobowego programowania temperatury w każdym pomieszczeniu oddzielnie jeszcze bardziej obniża koszty eksploatacyjne. Koszty inwestycyjne są trzykrotnie niższe, aniżeli instalacji wodnej z kotłem gazowym. Przy projektowaniu budynków kładzie się nacisk na jak najlepszą izolacje cieplną i najlepszy sposób ogrzewania, bo ma to bezpośredni wpływ na koszty eksploatacji konkretnego budynku. Nowym źródłem ciepła są właśnie panelowe elektryczne promienniki  typu ECOSUN. Oddają one ciepło do pomieszczeń w postaci promieniowania podczerwonego. Podobnie jak Słońce, najpierw ogrzewają ściany, przedmioty i osoby w pomieszczeniu, a dopiero później od nich ogrzewa się powietrze. Dlatego aby promienie podczerwone objęły maksymalną przestrzeń ogrzewanego pomieszczenia, trzeba mocować je na suficie. Oferujemy grzejniki elektryczne ECOSUN w dowolnych wymiarach i mocach w zależności od życzenia Klienta. Jak i również w formie obrazów ręcznie malowanych.

Nie warto się trzymać kurczliwie "starych" systemów grzewczych opartych na gazie ziemnym i oleju opałowym. Przyszłość ogrzewania to energia elektryczna. Trzeba pamiętać, że tak gaz ziemny jak i ropa naftowa pochodzi z importu i podlega perturbacją politycznym, natomiast energia elektryczna jest oparta o krajowe zasoby energetyczne (węgiel, coraz częściej wiatr).

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
Od 2010 roku wprowadziliśmy z sukcesem na rynek nasz nowy produkt z serii ECOSUN G.
Są to promienniki niksotemperaturowe o mocy 325 i 650 W do stosowania w:
- biurach,
- mieszkaniach,
- obiektach użyteczności publicznej,
- itp.
Wykonane są ze szkła w ramie aluminiowej. Promienniki mogą być wykonane w dowolnym kolorze wg życzenia Klienta. Standardowo są wykonywane w kolorze białym.
Ramka może być wykonana w czterech różnych kolorach przedstawionych na zdjęciu. Standardowo wykonywane są w ramce w kolorze matowego srebra.
Zalety promienników ECOSUN G to:
- energooszczędność,
- estetyka i design,
- łatwe w utrzymaniu czystości,
- prosty montaż,
- oprócz standardowych modeli wykonujemy również promienniki o innych wymiarach i mocach (wg możliwości technicznych)
 
 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

Ogrzewanie do szklarni.

Ogrzewanie promiennikowe ECOSUN w szklarniach zostało wprowadzone w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych i ostatnio są bardzo popularne w Azji.
Główną zaletą tego systemu jest uzyskiwanie ciepła w postaci promieniowania, dzięki możliwości obniżenia temperatury powietrza w szklarni bez ryzyka obniżenia temperatury liści. Ogrzewanie promiennikowe jest używane w celu podniesienia temperatury liści przy dużej wilgotności powietrza, przy jednocześnie niskiej temperaturze ścian i sufitu.
Przy ogrzewaniu promiennikowym oddanie ciepła może być sterowane w pełni kontrolowany sposób, co pozwala kompresować szybkie zmiany klimatu zewnętrznego i dawać tym samym dodatkowe oszczędności energii. Ogrzewanie promiennikowe może także hamować różnego typu choroby liści. Dodatkowo do szklarni oferujemy folie grafitowe 48V na które bezpośrednio stawia się doniczki w celu poprawy wzrostu.

 

 

Ogrzewanie dla Twoich zwierząt.

AGRO-ECOSUN nie ma części ruchomych, jest solidny nie wymaga konserwacji (obsługi) jest bezpieczny (nie powoduje iskrzenia) i nie zwiększa lub nie zakłóca programu wentylacji.
Panele grzewcze tylko w kontrolowanej strefie (jako tzw. "kwoka") jak i w systemie centralnego ogrzewania całego obiektu - zapewniają oszczędność energii: ten system bezpośrednio grzeje Twoje zwierzęta. Są łatwe w montażu. Regulacja temperatury odbywa się bezpośrednio nad ściółką (np. dla kurcząt).
Promieniowanie to obniża śmiertelność, zwiększa odporność na choroby i obniża stresy. W poważnym stopniu ulepsza jakość (rodu - gatunku) i dalszą produkcję; warunki środowiska stają się bezpieczniejsze, zdrowsze i czystsze.
To oddziałuje doskonale na metabolizm Twoich zwierząt - Ty potrzebujesz mniej pokarmu dla ich wzrostu, a wszystkie odżywki są zużyte na powiększenie masy mięsa i obniżenie ilości tłuszczu.

 

 

 

Ogrzewanie obiektów wielkokubaturowych.

W obiektach wielkokubaturwych takich jak hale, magazyny itp. jedynym rozwiązaniem sensownym jest ogrzewanie promiennikami wysokotemperaturowymi "ECOSUN". Zastosowanie takiego systemu pozwala na ogrzewanie tak strefowe, jak i całego obiektu, przy zachowaniu porządanego rozkładu temperatury. W dolnych partiach pomieszczeń temperatura jest wyższa, dzięki czemu ogrzewamy miejsca pobytu ludzi i ograniczamy straty ciepła związane z wentylacją.

 

 

 

 

 

 

 

Promienniki w formie obrazów, o dowolnej tematyce, ręcznie malowane.

Zobacz galerię obrazów

 

 

 

 

 

Rys. 1: Sposób klasyczny. U góry ciepło, na dole zimno.

Rys. 2: Promienniki ECOSUN. Równomierne ciepło z mniejszej energii.

W systemie konwekcyjnym ogrzewanie następuje przez cyrkulację powietrza (Rys. 1). Przy zastosowaniu promienników ciepło przekazywane jest przez promieniowanie (Rys. 2). Promieniowanie cieplne po zetknięciu się z przedmiotami (ściany, podłoga, meble) wprawdzie ulega częściowemu odbiciu (ca 15%), lecz blisko 85% jest pochłaniana i zamienia się w energię cieplną (przedmioty nagrzewają się). Ciepło odprowadzane jest konwekcją, a więc od przedmiotów ogrzewa się powietrze. Organizmyżywe odbierają bezpośrednio 95%-99% energii w zakresie 5-10µ.

Z wyżej opisanej zasady wynikają następujące zalety systemu:

Z powierzchni promiennika emitowany jest strumień, którego większa część spektrum znajduje się w paśmie fal o długości 2÷12µ.
W przypadku ogrzania wypromieniowanym strumieniem przedmiotu do temperatury 20-22oC można zapewnić komfort cieplny już przy temperaturach powietrza 18-19oC.
W profilu pionowym osiąga się bardziej równomierną temperaturę; różnica między podłogą a sufitem wynosi 1-2oC (przy ogrzewaniu konwekcyjnym różnica wynosi 1oC na 30-35cm wysokości).
Zmniejszenie cyrkulacji powietrza i ograniczona fluktuacja cząsteczek kurzu, obniża niebezpieczeństwo ewentualnego zapadania na niektóre choroby (astma, zapalenie śluzówek itp.).
Dzięki podwyższonej temperaturze ścian, zmniejsza się możliwość powstania kondensacji powierzchniowej, nie występuje wyraźne obniżenie wilgotności powietrza.
Promienie o długości 3÷7µ nie przenikają przez szkło; przegrody szklane (okna) nie powodują strat promieniowania.
Oszczędność energii w stosunku do systemu konwekcyjnego wynosi 20-30%.
Promienniki nie wymagają konserwacji. Okres użyteczności jest długi.